W dniach 18-20 maja 2012r. odbył się finał X Międzynarodowego Konkursu w programowaniu "Baltie 2012".

Konkurs Baltie jest jedynym międzynarodowym konkursem programistycznym w Europie przeznaczonym dla wszystkich uczniów - poczynając od I klasy szkół podstawowych, poprzez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że wszyscy uczniowie rozwiązują te same zadania bez względu na wiek. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że nawet najmłodsi radzą sobie świetnie.

Konkurs został zorganizowany przez czesko-słowackie stowarzyszenie TIB (Twórcza Informatyka z Baltiem)

Współorganizatorami ostatniego etapu konkursu były: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie oraz Politechnika Warszawska.

W finale uczestniczyło 118 drużyn z 5 państw (Czechy, Polska, i Słowacja w gmachu Politechniki Warszawskiej oraz Holandia i Białoruś na odległość), co łącznie dało liczbę 221 uczniów pracujących pod opieką 93 nauczycieli.

Warto podkreślić, że konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Studenci WSTI również mieli swój udział w tym niecodziennym wydarzeniu, poprzez profesjonalną instalację sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, na którym pracowali finaliści konkursu. Wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia gorąco dziękujemy w imieniu organizatorów.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, gratulujemy sukcesu! A wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się wynikami konkursu, które zostały opublikowane na stronie www.baltie.net

Konkurs odbył się bez jakichkolwiek kłopotów, uczestnicy wyjechali zadowoleni i jak deklarowali chętnie będą brać udział w konkursie przyszłym roku.