W Polsce w branży IT jest około 50 tysięcy wakatów. W znalezieniu pracowników na te stanowiska pomogą Wirtualne Targi Pracy „Żakaton”, które odbędą się już 25 listopada 2016 r.

Znalezienie dobrego, zdolnego pracownika IT z odpowiednimi kompetencjami nie jest ani proste ani tanie. Żmudne przeglądanie CV, dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych lub korzystanie z firmy HR-owej kosztują i zajmują czas. Tymczasem podczas targów „Żakaton” oferta firmytrafia do aż 90 tys. studentów w krótkim czasie. Wśród nich są przyszli pracownicy Państwa firmy.

Jak działa „Żakaton”? Zainteresowane firmy otrzymują swoje wirtualne stoiska, na których przedstawiają zarówno oferty pracy, jak i same przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo w ramach stoiska może dodać prezentacje, ulotki, filmy, czy przekierowanie na swoją stronę internetową bądź kanał social media. Targi wirtualnie odwiedzają studenci i absolwenci 33 uczelni wyższych, z którymi współpracuje „Żakaton” oraz inni młodzi ludzie ze kilkuletnim doświadczeniem, zainteresowani pracą w IT. Mogą oni zapytać rekruterów i przedstawicieli działów HR o szczegóły ofert pracy i dowiedzieć się jaka kultura organizacyjna oraz klimat pracy panują w firmie, wymieniać się doświadczeniami oraz aplikować na wybrane stanowiska. Wszystko to w przyjaznym, intuicyjnym, graficznym środowisku internetowym.

Szczegółowe informacje o targach „Żakaton” dostępne są na stronie www.zakaton.pl.