Co nas wyróżnia?

  • doświadczona kadra lektorska
  • wysoka jakość nauczania języków obcych
  • nowoczesne pomoce dydaktyczne
  • certyfikaty językowe University of Cambridge ESOL
  • dodatkowe kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge ESOL
  • lektoraty języka specjalistycznego w zakresie: Administration, Finance, IT, Managment, Law, Political Studies oraz Psychology English

Charakterystyka studium

Studium Języków Obcych (SJO) to międzywydziałowa jednostka prowadząca nauczanie języków obcych w ramach programu studiów. Kadra dydaktyczna SJO przygotowana jest do prowadzenia zajęć z zakresu języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Doświadczeni lektorzy, posługujący się sprawdzonymi i skutecznymi metodami nauczania w połączeniu z nowoczesną bazą dydaktyczną, stanowią gwarancję wysokiego poziomu nauczania. Działaniami Studium od kilku lat z powodzeniem kieruje mgr Magdalena Klepacz, uznany nauczyciel akademicki i tłumacz języka angielskiego oraz niemieckiego.

Umiejętność swobodnego i biegłego porozumiewania się wybranym w języku obcym jest głównym celem nauczania. Niewątpliwym atutem SJO jest komfort psychiczny oraz partnerska współpraca z lektorami, które zapewniamy naszym studentom. Dzięki spotkaniom z native speakers i wykładom prowadzonym przez międzynarodowe grono nauczycieli akademickich oraz gości uczelni, nasi studenci zyskują szerokie spektrum praktyki językowej.

Autoryzowane Centrum University of Cambridge ESOL Examinations

Wysoka ocena i zaufanie jakimi obdarzyli naszą uczelnię eksperci University of Cambridge ESOL Examinations sprawiły, że Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, jako jedyna niepubliczna uczelnia akademicka w Polsce uzyskała uprawnienia do przeprowadzania egzaminów Cambridge English.

Cambridge ESOL jest najstarszą i najbardziej rozpoznawalną organizacją certyfikującą znajomość języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Certyfikaty Cambridge English stanowią wyraźny atut na współczesnym rynku pracy.

W ramach Academic Language Centre działającym przy WSFIZ, nasi studenci zdobywają certyfikaty o zróżnicowanym stopniu trudności (KET, PET, FCE, CAE, CPE). Aby zwiększyć zdawalność tych egzaminów pracownicy dydaktyczni SJO w pełni dostosowali program lektoratów języka angielskiego do kryteriów określonych przez naszego Partnera. Kolejnym wsparciem dla naszych studentów są specjalne kursy przygotowujące, które ułatwiają uzyskanie certyfikatu językowego na wyższych poziomach (m.in. CAE, CPE).